Delegacja lekarzy z Fundacji Be Active Dentist ruszyła 10. kwietnia. Do pokonania miała prawie 1200 km, które jak się okazało były niczym spacer dla niesamowitego Fundacyjnego Volkswagena T2 w kolorze zielonym.  Zapytacie skąd pomysł na całe przedsięwzięcie?

Oczywiście, jak się domyślacie, podnoszenie kwalifikacji i nauki połączone z wpisującym się w nazwę fundacji aktywnym szkoleniem.

Na zaproszenie Durr Dental stawiliśmy się w siedzibie firmy, aby odbyć 3-dniowy intensywny kurs z zastosowania Vector Paro. Czas wypełniły wykłady i pokazy przygotowane dla lekarzy używających urządzenia w swojej codziennej praktyce, ale też dla inżynierów i projektantów tworzących stomatologię przyszłości. Po zaznajomieniu przyszedł czas na warsztat hands-on i praktykę. W ręce dostaliśmy świńske żuchwy i w asyście doświadczonych lekarzy stosowaliśmy wcześniej zdobytą wiedzę.

Całości dopełniła wycieczka po fabryce i linii montażowej oraz strefie testów z asystą kierowników produkcji różnych działów, którzy dodatkowo swoimi uwagami zwiększyli naszą świadomość odnośnie Vector Paro.

Urządzenie jest wykorzystywane do leczenia periodontitis i periimplantitis. Zastosowano w nim ciekawy mechanizm ,w którym ultradźwięki przenoszone są jednoosiowo. Można go zatem bezpiecznie używać, nie obawiając się o mikrouszkodzenia cementu korzeniowego czy powierzchni implantu.

Popołudnie każdego dnia po szkoleniu wypełniły atrakcje. Wyścigi gokartowe z prawdziwego zdarzenia ! Najpierw przejazdy zaznajamiające kierowców z torem. Kwalifikacje, i…. WYŚCIG ! Czyli w sumie godzina zmagań na ogromnej pętli i dekoracja zwycięzców.

Dzień później odwiedziliśmy Muzeum Mercedes- Benz. Jako jedyne muzeum pokazuje na swoich 9 poziomach nieprzerwanie ponad 125 lat historii przemysłu samochodowego. Na 16 500m2 powierzchni  podziwialiśmy 160 pojazdów i ponad 1500 innych eksponatów.

W imieniu swoim oraz kolegów z Fundacji Be Active Dentist chcę gorąco podziękować naszym gospodarzom Durr Dental za zaproszenie i wspaniale zorganizowane szkolenie.

Autor: Marcin Mitał

WordPress Image Lightbox Plugin