„Czy u was naprawdę jest tak zimno?” – dość często można usłyszeć to pytanie, gdy mówisz, że studiujesz w Białymstoku. Ale czas płynie tu trochę wolniej, co daje więcej czasu do nauki, a tego, jak każdy wie, na „medyku” nigdy za wiele. Witamy na UMB!

20150225-_DSC2595

 

UMB

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku obchodził ostatnio swoje 65. urodziny. I mimo tego, że – jakby nie patrzeć – starzeje się trochę, to każdy z jego oddziałów w ostatnich latach przechodził wielkie odmłodzenie. Od kilku lat mamy świetnie wyposażony Wydział Farmacji oraz Wydział Nauk o Zdrowiu. Uniwersytecki Szpital Kliniczny rośnie w siłę, kolejne oddziały są remontowane, a nowy budynek powala swoim rozmiarem i wyglądem. Oczywiście, nie można zapominać o stomatologii, która kilka lat temu dostała odremontowane, świetnie wyposażone Centrum Dydaktyki Stomatologicznej. Obecnie powstaje Zakład Stomatologii Zintegrowanej, w której studenci V roku będą mogli odbywać swój staż.

DSC_0293DSC_0304

 

Samorząd studencki, grupa BUM, SAFF

SS – grupa niesamowitych ludzi, którzy starają się, aby studiowało się nam jak najlepiej. W zeszłym roku mieliśmy możliwość zamówienia niepowtarzalnej bluzy UMB. Zainteresowanie było ogromne, ponad 1000 zamówionych „hoodies”! W tym roku dostępne były kalendarze UMB, abyśmy nie pogubili się w zajęciach i egzaminach.

Za strefę bardziej rozrywkową naszego „Medyka” odpowiada grupa BUM, która stara się jak może i organizuje najlepsze imprezy akademickie. Fartuch Party, Otrzęsiny, Wielka Integracja BUM-u to tylko nieliczne z imprez. Dzięki nim nie narzekamy na nudę.

Te wszystkie imprezy i przedsięwzięcia uwiecznia na genialnych zdjęciach SAFF, czyli Studencka Agencja Fotograficzno-Filmowa. Oczywiście, w każdej wymienionej grupie nie mogło zabraknąć wszechstronnych studentów stomatologii. Bo, jak każdy wie (albo właśnie się dowie), słowo „dentist” ma potrójne znaczenie D – doctor, EN – engineer, TIST – artist.

PTSS Białystok

Może nie jesteśmy zbyt liczną grupą (całe 66 jednostek…) w porównaniu do innych oddziałów w kraju, ale werwy i chęci do działania nam nie brakuje. Staramy się rozpowszechniać wiedzę stomatologiczną wśród mieszkańców Białegostoku, biorąc udział w akcjach typu „Zdrowie pod kontrolą”. Prowadzimy również przeglądy stomatologiczne i zajęcia promujące higienę jamy ustnej w przedszkolach i szkołach podstawowych, bo dobre zachowania trzeba kształtować od najmłodszych lat. Obecnie pracujemy nad nowym projektem, dlatego jeżeli chcesz wziąć w nim udział, zapraszamy na stomatologię do Białegostoku! Obok tych wszystkich akcji nie brakuje pracy nad sobą, bo szkoleń i własnego rozwoju stomatologicznego nigdy za wiele.

DSC_0331

 

Koła naukowe

W tym zakresie też mamy szeroki wachlarz możliwości, zaczynając od stomatologii społecznej, stomatologii zachowawczej, protetyki i ortodoncji, a kończąc na chirurgii szczękowo-twarzowej. Studenci organizują wykłady i warsztaty, piszą prace naukowe, rozwiązują problemy, które ich nurtują, a brak na nie czasu na zajęciach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jeżeli kogoś nie przekonałam do studiowania stomatologii w Białymstoku, to pamiętajcie, że mamy najtrudniejszy test ze stomatologii zachowawczej – jeśli się tego nie boicie, to jest to miejsce dla Was!

DSC_0354

Autor: Justyna Iwaniuk

WordPress Image Lightbox Plugin