SONY DSC

Warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii już po raz 6. zorganizował największą konferencję PTSS w Polsce. Frekwencja także w tym roku, jak i w latach ubiegłych była bardzo wysoka. W wydarzeniu tym uczestniczyło blisko 1400 osób.

Konferencje warszawskiego oddziału PTSS nie bez powodu rok rocznie przyciągają tłumy studentów kierunku lekarsko- -dentystycznego oraz lekarzy dentystów z całej Polski. Ta ciesząca się wielkim zainteresowaniem impreza to przede wszystkim wykłady i warsztaty na najwyższym, merytorycznym poziomie, ale również imprezy integracyjne o niepowtarzalnej atmosferze. Konferencja w Warszawie to także moment, w którym nagradzani są najbardziej aktywni członkowie PTSS z całej Polski oraz najaktywniejsi redaktorzy Be Active Dentist Tribune. Także w tym roku organizatorzy dołożyli starań, aby każdy uczestnik konferencji znalazł wykład lub warsztaty z najbardziej interesującej go dziedziny stomatologii. Wyśmienici lekarze w trakcie prelekcji prezentowali najnowsze doniesienia z dziedziny implantologii, omawiali nowe metody leczenia w stomatologii zachowawczej, wskazywali możliwości leczenia za pomocą uzupełnień z pełnej ceramiki, czy metody przeprowadzenia zabiegów na tkankach miękkich w chirurgii przedprotetycznej. Poza wykładami naukowymi, na tegorocznej konferencji znalazło się także miejsce dla wykładów z praktycznymi poradami postępowania w gabinecie stomatologicznym, m.in. w czasie przyjmowania kobiety ciężarnej i udzielania pierwszej pomocy w przypadku urazów zębów. W tej edycji „Let’s dens” mieliśmy także okazję wysłuchać prelekcji na temat marketingu i promocji gabinetów stomatologicznych w Internecie.

Jak co roku, największe zainteresowanie uczestników wzbudzały warsztaty praktyczne. W tym roku niekwestionowanym hitem były warsztaty GC pt.: „Otwórz się na proste rozwiązania” z zakresu estetycznych wypełnień kompozytowych. Na 4-godzinne warsztaty udało się zakwalifikować aż 40 uczestnikom. Dostępne miejsca na pozostałych warsztatach, m.in. z podstaw szycia chirurgicznego, pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym czy pracy z lupami, również szybko zostały zajęte. Warsztaty z podstaw współczesnej implantologii, które odbywały się przy stanowisku DSI, również cieszyły się sporym powodzeniem. Wiele przydatnych informacji wynieśli również uczestnicy teoretycznych warsztatów z podstaw prawa oraz praktycznego zastosowania psychologii w gabinecie.

Dzień konferencji był także istotnym dniem dla warszawskiego oddziału PTSS, ponieważ tego dnia w podziękowaniu za wieloletnią, bardzo owocną współpracę oraz wszelką pomoc przy licznych przedsięwzięciach prof. Dorota Olczak-Kowalczyk została wyróżniona tytułem Honorowego Członka PTSS Warszawa. W tym roku, jak i w roku ubiegłym, decyzją Zarządu Głównego PTSS nagrodzono najaktywniejszych członków PTSS w Polsce oraz najaktywniejszych w poszczególnych oddziałach. Wyróżnieni zostali: Najaktywniejsi członkowie oddziałów PTSS:

01. Anna Nowak – Zabrze
02. Marietta Grytner – Zabrze
03. Kacper Wachol – Zabrze
04. Dominika Strzelczyk – Zabrze
05. Ewa Dudkiewicz – Zabrze
06. Katarzyna Górska – Białystok
07. Karolina Kempiak – Wrocław
08. Małgorzata Siuda – Łódź
09. Sylwia Hnitecka – Wrocław
10. Elżbieta Cymerman – Wrocław
11. Magdalena Ściegienna – Poznań
12. Ewa Płuska – Łódź
13. Maja Jeziorowka – Białystok
14. Krzysztof Smogorzewski- -Majcher – Wrocław
15. Agnieszka Sikorska – Wrocław
16. Karolina Sobczak – Łódź

Do najaktywniejszych członków poszczególnych oddziałów PTSS należą:
01. Zabrze – Anna Nowak
02. Bialystok – Katarzyna Górska
03. Wrocław – Karolina Kempiak
04. Łódź – Małgorzata Siuda
05. Poznań – Magdalena Ściegienna
06. Szczecin – Marta Lewandowska
07. Gdańsk – Adam Bęben
08. Warszawa – Michał Urzędowski
09. Kraków – Radosław Borek
10. Lublin – Karolina Śledź

Najaktywniejsi redaktorzy Be Active Dental Tribune to:
01. Lek. dent Ivo Domagała
02. Adam Bęben
03. Justyna Iwaniuk
04. Aleksandra Nowicka
05. Monika Witek
06. Jakub Tomasiuk
07. Natalia Lamperska
08. Aleksandra Grabiec

Jednak „nie samą nauką żyje człowiek”, jak mówi popularne przysłowie, dlatego konferencje warszawskiego oddziału PTSS to nie tylko wykłady i warsztaty, ale również niezapomniane imprezy w najmodniejszych warszawskich klubach wynajętych specjalnie na ten cel. Te imprezy to niesamowita możliwość spotkania i wymiany poglądów studentów kierunku lekarsko- -dentystycznego z różnych miast i rejonów Polski, a także doskonała okazja do zabawy, która jest niezbędna do zachowania psychicznej równowagi, tak bardzo koniecznej do pracy w tym zawodzie.

WordPress Image Lightbox Plugin