DSC_0689

Bangkok, stolica Tajlandii był pierwszym przystankiem na mapie międzynarodowej trasy promocyjnej Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-10 września 2016 r. „Bez cienia przesady można powiedzieć, że zdobyliśmy serca lekarzy dentystów z całego świata” – przekonuje prof. Bartłomiej W. Loster, prezydent FDI AWDC Poznań 2016.

W Bangkoku nie mogło zabraknąć silnej drużyny Be Active Dentist. Przyciągające uwagę stoisko promocyjne naszego Kongresu, interesujące materiały informacyjne i przede wszystkim zespół uśmiechniętych i kompetentnych osób, które udzielały odpowiedzi na najróżniejsze pytania uczestników FDI AWDC w Bangkoku – to kluczowe elementy, które zło- żyły się na sukces premierowej promocji Kongresu w Poznaniu na arenie międzynarodowej. „Nasze stoisko odwiedzili przedstawiciele większości krajów, które są członkami FDI, a jest ich przecież ponad 200! To dobry prognostyk przed Kongresem w Poznaniu” – uważa prof. Bartłomiej W. Loster, Prezydent FDI AWDC Poznań 2016. „Dla wielu lekarzy dentystów udział w Kongresie FDI od lat jest stałym punktem w kalendarzu. Do tego stopnia, że część z nich uzależnia miejsce spędzenia wakacji właśnie od lokalizacji Kongresu” – dodaje prof. Honorata Shaw, Główny Koordynator Kongresu FDI. Odwiedzający stoisko pytali m.in. o połączenia lotnicze z Poznaniem, bazę hotelową, ceny i pogodę. W uzyskaniu odpowiedzi pomagało im kilkunastu reprezentantów Be Active Dentist. „Wielu lekarzy dentystów już dawno podjęło decyzję o udziale w poznańskim Kongresie, a podczas wizyty na stoisku prosili jedynie o pomoc we wskazaniu konkretnych atrakcji turystycznych, które powinni odwiedzić w Polsce. Od stoiska nikt nie odszedł z pustymi rękami. Największym zainteresowaniem cieszył się See You in Poznań magazine oraz katalogi z informacjami o poszczególnych miastach w Polsce” – podkreśla lek. dent. Maciej Michalak, prezes BAD.

DSC_0745DSC_0767

Uroczystym punktem promocji przyszłorocznego Kongresu w Bangkoku był Polish Lunch. W poznawaniu polskich smaków (na talerzach królowały: zrazy, gołąbki, pierogi i żurek) wzięło udział ponad 200 osób, głównie przedstawicieli Światowej Federacji Dentystycznej, w tym nowy prezydent FDI dr Patrick Hescot oraz reprezentanci firm prezentujących swoje produkty. Do odwiedzenia Poznania zachęcał również, podczas krótkiego powitalnego wystąpienia, ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Bangkoku Zenon Kuchciak. Był w swojej wypowiedzi tak przekonujący, że niektórzy z naszych gości wyrazili życzenia, aby dyplomaci reprezentujący ich kraje potrafili tak spełniać swoje zadania.„Jesteśmy przygotowani na przyjęcie w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich ponad 250 wystawców. W Bangkoku część firm już potwierdziła obecność, z innymi będziemy rozmawiać podczas kolejnych ważnych spotkań stomatologicznych na całym świecie” – mówi Ewa Mastalerz z firmy Exactus.

W najbliższych miesiącach Kongres w Poznaniu promowany będzie w czasie ponad 20 różnych imprez branżowych odbywających się m.in. w Dubaju (AEEDC), Paryżu (ADF) i Los Angeles (AADR). Punkty informacyjne FDI AWDC Poznań 2016 będą widoczne również podczas najważniejszych wydarzeń dla lekarzy dentystów w Polsce. 104. Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-10 września 2016 r. To prestiżowe wydarzenie z udziałem wybitnych reprezentantów ze świata nauki z kraju i zagranicy będzie połączone z wystawą sprzętu i materiałów stomatologicznych z całego świata oraz debatą Parlamentu FDI nad kierunkami światowej polityki w zakresie profilaktyki i leczenia w stomatologii. W ostatnich latach Kongres gościł w: Indiach, Turcji, Chinach, Meksyku, Brazylii, Singapurze i Tajlandii. Polska będzie organizatorem tego wydarzenia po raz pierwszy w historii. Gospodarze Kongresu: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Naczelna Izba Lekarska, spółka Exactus oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie spodziewają się, że do Poznania przyjedzie ponad 12 000 uczestników.

WordPress Image Lightbox Plugin